100 YAŞINDA DEV BİR ÇINAR OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN DOĞUM GÜNÜNÜ...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

“Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti
Zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti.”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çöküşten kurtuluşa uzanan çetin yolun son noktası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yılını Özel Evrensel Okulları ailesi olarak büyük bir heyecan, gurur ve coşkuyla kutladık.

Okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni’nde tüm Özel Evrensel Okulları ailesi; velileri ve konuklarıyla, en küçüğünden en büyüğüne tüm öğrencileriyle, öğretmenleri ve yöneticileriyle hazır bulundu.

Törenimize Özel Evrensel Kolej Bando Takımı ile başladık ardından  Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ile bu toprakları bizlere yurt yapan, ülkemizin ve ulusumuzun dirliği ve birliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Mehmet NİZAMOĞLU günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinde yaşanan zorluklardan, Cumhuriyet değerlerinden, Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek için üzerimize düşen görevlerden bahsetti.

Törenimiz, Özel Evrensel Kolej ve Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri tarafından sahnelenen “Yüzyıllık Miras” adlı söz korosuyla devam etti. Söz korosunda öğrencilerimiz; ulusumuzun kurtuluş hikâyesini, şiir, şarkı, drama ve marşlarla anlattılar. Söz korosunun ardından 7. sınıf öğrencileri ‘’Cumhuriyet Kazanımlarımız’’ adlı gösteriyi sahnelediler.

Ardından Ana Sınıfı, 3 ve 4. sınıftan öğrencilerimizin seslendirdikleri marşlarla törenimiz devam etti. 7. sınıftan öğrencilerimizin hazırladığı ‘’Zeybek’’ gösterisinden sonra okul orkestramızdan marşlar ve şarkılar dinledik. Daha sonra değerli konuklarımızı Cumhuriyetin aydınlık yüzünü temsil eden okulumuzun 8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin hazırladığı Vals gösterisini izlemek üzere okulumuzun bahçesine davet ettik.

Törenimiz, Vals gösterisinden sonra Bando Takımımızın yürüyüşünün ardından 10. Yıl Marşımızın tüm davetliler tarafından tek ses, tek yürek olarak coşkulu bir şekilde söylenmesiyle sona erdi.

Unutmayalım ki,
Cumhuriyet, vatandır.
Cumhuriyet, millettir.
Cumhuriyet, hürriyettir.
Cumhuriyet, adalettir.
Cumhuriyet, Atatürk’tür!
Yaşasın Cumhuriyet! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!
Ne Mutlu Türk’üm Diyene!


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, cumhuriyet bayramı, 100.yıl, 29 ekim