2022-2023 ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRENCİ SEÇME VE BAŞARI DÜZEYİNE GÖRE İ...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

  SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.  

ÖZEL EVRENSEL OKULLARI 2022-2023 ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRENCİ SEÇME VE BAŞARI DÜZEYİNE GÖRE İNDİRİMLİ KABUL SINAVI

1986 yılından beri Ankara’da faaliyette bulunan Özel Evrensel Okulları her kademede binlerce öğrenci yetiştirmiş, günümüze değin aldığı üstün beyin gücüne sahip yaklaşık 3000’den fazla öğrenciye de eğitim bursu olanağı sağlamıştır. 2022-2023 öğretim yılında da başarıya indirim uygulaması ile öğrenci alınmasına devam edilecektir.

Yıllardır başarılarıyla gurur duyduğumuz öğrencilerimize sunulan fırsatları yeni gelecek öğrencilerimize  de sunuyor ve değerlendirilmesini öneriyoruz.

Çocuklarımızın geleceği hem ailelerin hem de Türkiye’nin geleceğidir. Başarılı olmak zorunludur. Üst düzey başarılar; seçkin, deneyimli, çalışkan ve özverili eğitimcilerle ve disiplinli bir ortamda elde edilmektedir. Öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırmak 36 yıldır yaptığımız iştir.

 Kendine güvenen ve ülkemizi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşıyacak gençlerin yetiştirilmesi için "OKUL GİBİ OKUL" olarak bilinen okullarımızda olanaklarımızı başarılı öğrencilerden esirgemeden yolumuza devam etmekteyiz.

1- BURSLULUK SINAV TARİHİ VE SAATİ

SINAV TARİHİ SINIF SINAV SAATİ
12 Şubat 2022 Cumartesi 4.Sınıflar 10.00
12 Şubat 2022 Cumartesi 8.Sınıflar 13.30
13 Şubat 2022 Pazar 5, 6, ve 7.Sınıflar 13.30
13 Şubat 2022 Pazar 9, 10 ve 11.Sınıflar 13.30

2- BURSLULUK SINAV BAŞVURU SÜRESİ 

01.12.2021 – 05.02.2022 tarihleri arası


3- BURSLULUK SINAV BAŞVURU KOŞULLARI

a) Öğrencilerden halen ilkokul 4. sınıfta, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda,  lise 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim görmekte olan öğrenciler sınava katılmak için başvuru yapabilirler.

b) Başvurular, www.evrenselkolej.k12.tr adresindeki “Başvuru Formu” doldurularak yapılacaktır. Başvuru formundaki bilgilerin tam ve doğru olması zorunludur. İstenilen bilgiler girildikten sonra, Sınava Giriş Belgesi de çıktı olarak alınıp, Özel Evrensel Okullarının ilgili müdürlüklerine onaylatılacaktır. Başvuru doğrudan okul müdürlüklerine de yapılabilir.

c) Sınav giriş belgesinin fotoğraflı olması zorunludur.

d) Sınav Giriş Belgesi onaylı olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

e) Sınava girecek adayların 18 yaşından küçük olmaları nedeniyle açık rıza ile alınan veli bilgileri KVKK kapsamında ve etik ilkeler doğrultusunda 3.şahıslar ile paylaşılmayacaktır.

f) Seçme Sınavı yüz yüze yapılacaktır. Başvuru yapan tüm öğrencilerin sağlıklarını gözetmek amacıyla HES Kod’unun başvuru formuna yazılması gerekecektir. Aday sınava geldiğinde aynı gün HES Kod’una bakılarak tüm hijyen önlemleri alınan kurumumuzda öğrencilerin güvenli olarak sınava katılmaları sağlanacaktır. Covid-19 sağlık önlemleri kapsamında ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı tat-koku alamama, eklem ağrısı, halsizlik vb.diğer şikayetlerin bulunması ya da yakın çevresinde COVID-19 tanısı konan kişinin olması durumunda veli öğrenciyi sınava getirmeyeceğini taahhüt etmiş olacaktır.


4- BURSLULUK SINAVINDA YAPILACAK DERSLER VE SORU SAYILARI


5- BURSLULUK SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE DUYURULMASI

a) Sınavlar, yıllık planlar ve ders kitapları esas alınarak sınav tarihine kadar işlenmesi gereken konuları kapsayacaktır.

b) Sınavlar, elektronik ortamda değerlendirilip; 14.02.2022 tarihinde, www.evrenselkolej.k12.tr adresinden duyurulacaktır.

c) Öğrenciler, her sınıf düzeyinde başarı durumlarına göre BURSLU / İNDİRİMLİ olarak okullarımızda okumaya hak kazanacaklardır. Sınav sonucunda kayıt yaptırmak zorunlu değildir.

d) Sınava katılamayacak öğrenciler için başvuruda bulunulmaması önemle rica olunur.

 

Not: Veliler sınava başvuru sırasında “Evrensel Spor Kulübüne”makbuz karşılığında 50 TL bağış yapacaktır. Yapılan bu bağışların bir kısmı LÖSEV vakfı hesabına aktarılacaktır.


ÖNEMLİ NOT: Sınav Sonucuna Göre Kayıt Tarihi 15.02.2022 - 05.03.2022 arasındadır. Bu tarihten sonra BURSLULUK ve İNDİRİMLİLİK hakkı sona erecektir.

 

Okul YönetimiPaylaş:

Etiketler: evrensel kolej, bursluluk, bursluluk şartnamesi, 2022-2023 öğretim yılı için, bursluluk sinav, bursluluk sınavı