Evrensel KOLEJ ULUSLARARASI AMERİKA AMC 10-12 Sınavında 2 ALTIN,2 G...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

60 yıllık geleneği olan Amerika Matematik Yarışmaları (AMC), Amerika Matematik Birliği (MAA- Mathematical Association of America) tarafından düzenlenmektedir. Bu yarışmaların amacı, ortaokul ve lise öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin üniversite öncesindeki matematik bilgisini güçlendirmektir. Aynı zamanda öğrencilere dünya çapındaki yaşıtlarıyla yarışma imkânı sağlamaktadır.

Lise kategorisinde iki farklı seviye bulunan AMC’ de 10.sınıf ve alt sınıf öğrencileri için AMC 10 yarışması, 12. sınıf ve alt sınıf öğrencileri için AMC 12 yarışması uygulanmaktadır. AMC 10 ve AMC 12 yarışmaları 75 er dakikalık ve her biri 25 sorudan çoktan seçmeli sınavlardır. Bir öğrenci verilen her bir doğru cevap için 6 puan ve boş bırakılan her bir soru için 1.5 puan almaktadır. Yanlış cevaplara ise puan verilmemektedir. AMC 12 öğrencilerinden ulusal sıralamada ilk 5% e girenler (veya en az 100 puan alanlar) American Invitational Mathematics Examination ( AIME)’ a katılmaya hak kazanmaktadır. AMC 10 öğrencilerinden ise ulusal sıralamada ilk 1% e girenler (veya en az 120 puan alanlar) AIME' e katılmaya hak kazanırlar.

Dünyadan birçok ülkenin katıldığı bu yarışmada, EVRENSEL KOLEJ öğrencileri 2 ALTIN,2 GÜMÜŞ, 3 BRONZ MADALYA   kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ayrıca Öğrencimiz Ahmet ERHAN AVCI ve Çağan Berkay ONURALP, madalya kazanan öğrenciler arasında EN YÜKSEK puan sıralamasına göre EN İYİ %5 lik dilime girerek ,American Invitational Mathematics Examination ( AIME) ‘a katılma hakkı kazanarak ülkemizin gururu oldu.

 

MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

AD VE SOYAD

SONUÇ

AHMET ERHAN AVCI

ALTIN

METEHAN KOÇALİ

ALTIN

ÇAĞAN BERKAY ONURALP

GÜMÜŞ

UMUT EGE KOÇ

GÜMÜŞ

FARUK EMRE GÜNEŞ

BRONZ

ASIM ALP AÇIKEL

BRONZ

METEHAN SELVİ

BRONZ

 

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek finallere de çok iyi hazırlandıklarını söyledi. Ayrıca Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda öğrencilerinin ülkemizi başarıyla temsil ettiğini belirterek emeği geçen tüm danışman öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, amc12