İSTİKLAL ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’U, EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ ATATÜRK...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

EVRENSEL OKULLARI AİLESİ OLARAK İSTİKLAL ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’U, EBEDî BAŞKOMUTANIMIZ ATATÜRK’Ü VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZLE GAZİLERİMİZİ ANDIK; ÇANAKKALE ZAFERİMİZİ KUTLADIK

Törenimiz saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl Marşımızın yazılış sürecini anlatan bir yansıyla başladı. Günlerin anlam ve önemini belirten öğretmen konuşmasını Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Gamze BİÇER yaptı. Öğretmenimizin konuşmasından sonra sahneye çıkan 7.sınıf öğrencilerimiz “Bir Işık Göster” adlı canlandırmayla İstiklal Marşımızın tamamını coşkulu bir şekilde okudular. Ardından Çanakkale Savaşları’nı anlatan kısa bir yansı izlendi. Fen Lisesi ve Kolej 10.sınıf öğrencilerimiz “Çanakkale: Direndik, Kazandık” adlı söz korosunu sundular. Çanakkale Savaşları’nın coşkulu bir söyleyişle anlatıldığı bu izlence, izleyenlere duygulu anlar yaşattı. 7. sınıf öğrencilerimizden oluşan koro iki türkü ve bir marşı coşkulu bir şekilde okudu.

Türk ulusuna İstiklal Marşı’nı armağan eden Mehmet Akif Ersoy’u, 109 yıl önce dünyanın görüp görebileceği en vahşi savaşta vatanları için canlarını hiçe sayan aziz şehit ve gazilerimizi, Çanakkale’de büyük askerî dehasıyla imkânsız deneni gerçekleştiren ebedî başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ve tekrar haykırıyoruz: ÇANAKKALE GEÇİLMEZ, GEÇİLEMEZ!


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, 18 mart, Çanakkale zaferi, Mehmet Akif, Ersoy, İstiklal marşı