2019-2020 BURSLULUK SINAVI SONA ERMİŞTİR
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

BURSLULUK SINAV BAŞVURUSU SONA ERMİŞTİR.

 

ÖZEL EVRENSEL OKULLARI 2020-2021 ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRENCİ SEÇME VE BAŞARI DÜZEYİNE GÖRE İNDİRİMLE KABUL SINAVI ŞARTNAMESİ

1986 yılından beri Ankara’da faaliyette bulunan Özel Evrensel Okulları her kademede binlerce öğrenci yetiştirmiş, günümüze değin aldığı üstün beyin gücüne sahip yaklaşık 3000’den fazla öğrenciye de eğitim bursu olanağı sağlamıştır. 2020-2021 öğretim yılında da başarıya indirim uygulaması ile öğrenci alınmasına devam edilecektir.

Yıllardır başarılarıyla gurur duyduğumuz öğrencilerimize sunulan fırsatları yeni gelecek öğrencilerimize  de sunuyor ve değerlendirilmesini öneriyoruz.

Çocuklarımızın geleceği hem ailelerin hem de Türkiye’nin geleceğidir. Başarılı olmak zorunludur.  Üst düzey başarılar; seçkin, deneyimli, çalışkan ve özverili eğitimcilerle ve disiplinli bir ortamda elde edilmektedir. Öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırmak 34 yıldır yaptığımız iştir.

Kendine güvenen ve ülkemizi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşıyacak gençlerin yetiştirilmesi için “OKUL GİBİ OKUL” olarak bilinen okullarımızda olanaklarımızı başarılı öğrencilerden esirgemeden yolumuza devam etmekteyiz.

BURSLULUK SINAV TARİHİ: 22.02.2020 Cumartesi

4, 5. Sınıflar : Saat 09.30

6, 7 ve 8. Sınıflar : Saat 13.00

9,10,11. Sınıflar : Saat 13.00

BURSLULUK SINAV BAŞVURU SÜRESİ: 16.12.2019 – 15.02.2020 tarihleri arası


BURSLULUK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI:

 • Öğrencilerden halen ilkokul 4. sınıfta, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda,  lise 9, 10 ve 11. sınıflarda öğrenim görmekte olan öğrenciler sınava katılmak için başvuru yapabilirler.
 • Başvurular, evrenselkolej.k12.tr adresindeki “Bursluluk Sınavı Başvuru Formu” doldurularak yapılacaktır.
 • Başvuru formundaki bilgilerin tam ve doğru olması zorunludur. İstenilen bilgiler girildikten sonra, Sınava Giriş Belgesi de çıktı olarak alınıp, Özel Evrensel Okullarının ilgili müdürlüklerine onaylatılacaktır.
 • Sınav giriş ücreti 30 TL’dir.
 • Bursluluk sınavı giriş belgesinin fotoğraflı olması zorunludur.
 • Bursluluk Sınavı Giriş Belgesi onaylı olmayan öğrenciler sınava alınmazlar.
 • Başvuru doğrudan okul müdürlüklerine de yapılabilir.

SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE DUYURULMASI:

 • Sınavlar, yıllık planlar ve ders kitapları esas alınarak sınav tarihine kadar işlenmesi gereken konuları kapsayacaktır.
 • Sınavlar, elektronik ortamda değerlendirilip; 24.02.2020 tarihinde, www.evrenselkolej.k12.tr adresinden duyurulacaktır.
 • Öğrenciler, her sınıf düzeyinde başarı durumlarına göre İNDİRİMLİ olarak okullarımızda okumaya hak kazanacaklardır. Bursluluk sınavı sonucunda kayıt yaptırmak zorunlu değildir.
 • Bursluluk sınavına katılamayacak öğrenciler için sınav başvurusu yapmaması önemle rica olunur.

Bursluluk Sınavı Yapılacak Dersler ve Soru Sayıları:

Bursluluk Sınavı Sonucuna Göre Kayıt Yaptıracaklar İçin Kayıt Tarihi :

02.03.2020 – 21.03.2020 arası

BİLGİ İÇİN:

 1. Yapılan indirimler Ortaokul da 8. Sınıfa kadar, Fen Lisesi ve  Anadolu Lisesinde mezuniyete kadar geçerlidir.
 2. Okullarımızda halen 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. Sınıflardaki öğrencilerimizden sınav başarılarına göre indirimli öğrenim gören öğrenciler de indirim oranlarını yükseltmek için bursluluk sınavına girebilirler. Ancak, sınav başarısına göre devamlı kullandığı hakkının altına düşmesi halinde yeni oranlamaya göre indirim uygulanır.
 3. İndirimler sadece eğitim ücretini kapsar.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, bursluluk, bursluluk sınavı