2024 TÜRKİYE ABC MATEMATİK YARIŞMASINDA EVRENSEL KOLEJ TÜRKİYE İKİN...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

Bu sene ilki  düzenlenen ABC matematik yarışmasının hedef  kitlesi  5.sınıftan 12.sınıf düzeyine kadar olan öğrencilerdir. Ulusal çapta düzenlenen ABC matematik yarışması öğrencileri matematiğe teşvik etmeyi hedeflemektedir. Yarışma Genç Matematikçiler Topluluğu bünyesinde deneyimli olimpiyat öğrencileri tarafından yürütülmektedir.

Bu yarışmanın soruları TÜBİTAK Ulusal matematik olimpiyatlarına benzer olarak matematiğin Sayılar Teorisi, Geometri, Analiz Cebir ve Sonlu Matematik alt dallarından oluşup öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerinin gelişmesini amaçlamaktadır. Öğrencilerin birlikte interaktif fikir alışverişi yapabileceği, yarının sorunlarını çözecek genç ve parlak beyinlerin teşvik edileceği bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir.

“Türkiye  ABC Matematik Yarışması”   ön eleme sınavları sonucunda 5 öğrencimiz ön elemeyi geçerek finale kalmıştır. Ankara’da  20 Nisan'da yüz yüze yapılan ön eleme sınavı sonuçlarına göre kendi kategorisinde 11.sınıf öğrencilerimizden Ahmet ERHAN AVCI  1.ci olarak finallere katılmaya hak kazanmıştır. 

 

FİNALİST OLAN ve DERECE KAZANAN  ÖĞRENCİLERİMİZ

ADI

SOYADI

OKULU

Sınıfı

FİNALİST

FİNAL

AHMET ERHAN

AVCI

EVRENSEL KOLEJ

11

TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

HALİL İBRAHİM

KAYTAK

EVRENSEL KOLEJ

8

FİNALİST

 

ÇAĞAN BERKAY

ONURALP

EVRENSEL KOLEJ

11

FİNALİST

 

DENİZ

URKAN

EVRENSEL KOLEJ

11

FİNALİST

 

DERYA

BİLECİK

EVRENSEL KOLEJ

11

FİNALİST

 

ÖMER

DURUCAN

EVRENSEL KOLEJ

8

FİNALİST

 

BERRİN

AVCI

EVRENSEL KOLEJ

6

FİNALİST

 

OĞUZHAN

ÖZASALAN

EVRENSEL KOLEJ

11

FİNALİST

 

 

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta finale kalan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, abc matematik, derece