DOKUZU BEŞ GEÇE
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

#10Kasım

Özel Evrensel Okulları Ailesi olarak Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 85. yılında bir kez daha saygı, minnet ve şükranla andık.

Küçük büyük herkese, bilhassa gelecek nesillere “Cumhuriyet, Atatürk ve Atatürkçülük değerlerini benimsetmek” amacıyla hazırladığımız programımızda kurucusu, genel müdürü, müdürleri, öğretmenleri, konukları ve öğrencileriyle tüm Evrensel Okulları Ailesi hazır bulundu. Hep birlikte Ata’mızın manevi huzurunda tek yürek olduk. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra okulumuz Sosyal Bilgiler öğretmeni Gamze BİÇER, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından Özel Evrensel Kolej / Fen Lisesi 9.sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ”Kasım’ın Diğer Adı: Dokuzu Beş Geçe” adlı söz ve müzik korosu sahnelendi.  Söz ve müzik korosunun okuduğu şiirler, söylediği şarkılarla türküler dinleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Koronun sonunda Evrensel 6. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro  "Manastır, Fikrimin İnce Gülü, Yiğidim Aslanım, Bir Fırtına Tuttu Bizi" adlı türküleri seslendirdi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Melike Çevik "Fikrimin İnce Gülü ve Bir Fırtına Tuttu Bizi adlı türküleri seslendirdi.

Tüm öğrencilerimiz; Mustafa Kemal Atatürk'ün onlara duyduğu güvene layık, aydın, çağdaş, laik gençler olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükran duygularıyla anıyoruz.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, 10 kasım, dokuzu beş geçe