EVRENSEL KOLEJ AKDENİZ MATEMATİK OLİMPİYATLARINDA 2 BRONZ MADALYA İ...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

AKDENİZ Üniversitesi'nin (AÜ) düzenlediği matematik alanında Türkiye'nin en uzun soluklu etkinliklerinden olan Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları'nın 27'ncisi tamamlandı. Kazananlar düzenlenen törenle açıklandı.

AÜ'nin düzenlediği 27. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatları sonuçları düzenlenen törenle açıklandı. Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, “Öncelikle bu olimpiyat düzenlenmesinde büyük emekleri olan başta Prof. Dr. İlham Aliyev ve Prof. Dr. Mustafa Özdemir olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Olimpiyatlarda ödül alan tüm öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum. Buradan ödül alanlara da alamayanlara da bir mesaj vermek istiyorum. Önemli olan mücadeleyi bırakmamaktır. Bu yolda gayreti asla bırakmayın. Çünkü ülkemizin sizin gibi zeki gençlerin gayretine ve çalışmasına çok ihtiyacı var. Çıktığınız bu güzel yolculukta şimdiden hepinize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Olimpiyata katılabilmek için yapılan yeterlilik sınavına 520 ortaokul, 1472 lise öğrencisi katıldı ve bu öğrencilerden toplam 700'ü final sınavına katılma hakkı kazandı. Final sınavına 80 altıncı, 77 yedinci, 63 sekizinci, 173 dokuzuncu, 115 onuncu ve 123 onbirinci sınıf öğrencisi katıldı. Sınav İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere 4 şehirde yapıldı. Yeterlilik Sınavında ortaokul öğrencilerine 15 soru 70 dakika, lise öğrencilerine ise 20 soru 200 dakika verildi. Final sınavında ise hem ortaokul hem de lise öğrencilerine 15 er soru sorulup 100 dakika zaman verildi.

Bilimsel çalışmaları ile her zaman gurur duyduğumuz öğrencilerimiz, başarı geleneğimizi sürdürmeye devam etmektedir. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyat Sınavında 5.Sınıf öğrencimiz Berrin Avcı ile 10.Sınıf öğrencimiz Ahmet Erhan Avcı Türkiye 3.lüğü ile BRONZ MADALYA kazandı.

 

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ

SIRA

ADI SOYADI

SINIF

1

BERRİN AVCI

5

2

AHMET ERHAN AVCI

10

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Uzmanı Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta finale kalan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, akdeniz matematik olimpiyatları, bronz madalya