EVRENSEL KOLEJ TÜBİTAK 17. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

EVRENSEL KOLEJ TÜBİTAK 17. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA YAZILIM ALANINDA BÖLGE FİNALİSTİ

TÜBİTAK  tarafından düzenlenen 17. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 12.053 kız ve 9.078 erkek öğrenci olmak üzere toplam 21.131 öğrencinin hazırladığı 14.883 proje başvurusu alınmıştır. Başvuruların ön değerlendirmeleri; Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölge merkezinde yapılmıştır. Ön değerlendirmeyi geçen 1.440 projenin sahibi öğrenciler, 22-23 Mayıs 2023 tarihleri arasında bahse konu 12 bölgede eş zamanlı olarak çevrim içi sunumlar ile değerlendirilmiştir.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından ortakul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlemektedir.

2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Aşamasına seçilen projeler açıklandı. 17. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA öğrencimiz Defne KARAAHMETOĞLU yazılım alanında hazırlamış olduğu proje ile olarak ANKARA BÖLGE FİNALİNE katılmaya hak kazandı.

ANKARA BÖLGE FİNALİSTİ OLAN ÖĞRENCİMİZ

SIRA

ADI SOYADI

SINIF

1

Defne KARAAHMETOĞLU

6

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek finallere de çok iyi hazırlandıklarını söyledi. Ayrıca Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda öğrencilerinin ülkemizi başarıyla temsil ettiğini belirterek emeği geçen tüm danışman öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, tübitak