ULUSLARARASI GÜNEY KORE WMI (World  Mathematics)’de 2 ALTIN MADALYA...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

ULUSLARARASI GÜNEY KORE WMI (World  Mathematics)’de 2 ALTIN MADALYA Kazanan Evrensel Kolej 13 Öğrencisiyle Güney Kore Finallerine Davet Edildi.

WMI, Tayvan tarafından organize edilen ilk uluslararası yarışmadır. Matematiğe teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için çaba sarf eden tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Yarışmanın ilk aşamasında her seviyeden %30’luk dilime giren öğrenciler final sınavına katılım hakkı elde eder.%30’a girerek final hakkı kazanan öğrencilere başarı sertifikası verilir. Bu yıl ki yarışmada 13 Öğrencimiz Finallere Katılmaya Hak Kazandı.

FİNALİST OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ

ARAS

YALÇINKAYA

3

MERIT

AHMET ERHAN

AVCI

11

GOLD

BERRİN

AVCI

6

MERIT

DERYA

BİLECİK

11

BRONZE

OZAN

DİKTAŞ

3

GOLD

DİLA

DİKTAŞ

7

BRONZE

 UZAY

ÖZDEMİR

7

MERIT

ÖMER

DURUCAN

8

MERIT

HALİL İBRAHİM

KAYTAK

8

BRONZE

ZEHRA

KİBAROĞLU

9

MERIT

MEHMET EMİN

KİBAROĞLU

9

BRONZE

BAHTİYAR

GÖRGÜLÜ

7

BRONZE

SÜHA OĞUZ

TOKATLI

9

MERIT

 

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Uzmanı Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta finale kalan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, wmi