Evrensel Kolej HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavında TÜRKİYE ...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

Hippo Uluslararası Dil Sınavı, GateHouse Awards ve Mizzou International desteği gerçekleşen uluslararası İngilizce Dil Sınavıdır. HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı her yıl 50’den fazla ülkede ve 70 binden fazla katılımcı ile gerçekleşmektedir. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı farklı dünya vatandaşlarının ve farklı kültürlerin bir araya gelerek karşılıklı konuşma ve iletişim kurmasını hedefler. Gate House Awards ve Mizzou International tarafından desteklenen bu yarışmaya 6 yaşından itibaren katılmak mümkündür. 

GateHouse Awards ve Mizzou International desteği ile gerçekleşen Hippo Uluslararası İNGİLİZCE Dil Sınavı Preliminary Round sonuçlarına göre Özel EVRENSEL KOLEJ 3 öğrencisiyle yarı finale kalarak HİPPO 4 kategorisinde TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmayı başardı.

HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar; çeyrek final, yarı final ve final aşamalarıdır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Çeyrek Finali okullarda yapılmaktadır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Yarı Finali HİPPO sınav merkezlerinde veya okullarda HİPPO gözetmenleri tarafından yapılmaktadır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Finali ise  Venedik'te yapılmaktadır. Final sınavına finalist öğrenciler sorumlu öğretmenleri ile birlikte katılırlar. Sınavın tüm giderleri (transferler, konaklama, yeme-içme, Final sınavı katılım) HİPPO tarafından karşılanır. Sadece yol masrafı bireysel olarak karşılanmaktadır.

Yarışmaya Katılan ve Yarı Finale Kalan Öğrencilerimiz

ADI

SOYADI

OKULU

Sınıfı

FİNALİST

KUZEY

GÖZÜTOK

EVRENSEL KOLEJ

7

56.5/61.5

DERYA

BİLECİK

EVRENSEL KOLEJ

11

FİNALİST/TÜRKİYE 1.Sİ

ARES

KÜÇÜKKELEPÇE

EVRENSEL KOLEJ

7

FİNALİST

FATMA LİSA

KÜÇÜKKELEPÇE

EVRENSEL KOLEJ

4

51.5/56

DURU ZÜLAL

GÖKÇE

EVRENSEL KOLEJ

11

58/58.5

ELİF DURU

TUĞ

EVRENSEL KOLEJ

10

37.5/58.5

ATEŞ

USLU

EVRENSEL KOLEJ

7

58.5/61.5

BELİZ

SÖĞÜTKIRAN

EVRENSEL KOLEJ

10

47/58.5

TARIK METE

ACAR

EVRENSEL KOLEJ

10

54/58.5

PERVİN NAZ

ÖZKOÇAK

EVRENSEL KOLEJ

11

53/58.5

ALMİLA

ATEŞ

EVRENSEL KOLEJ

5

FİNALİST

CEYDA

BARAN

EVRENSEL KOLEJ

5

57/57.5

Uluslararası düzenlenen bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit GÜRSOY, Proje Koordinatörü Bülent IŞIK ve Genel Müdürü Semra BÜYÜKAĞAOĞLU kazandıkları üstün başarılardan dolayı kutladılar.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, hippo, ingilizce yarışma