KANGURU FEN SINAVINDA EVRENSEL KOLEJ 3 ÖĞRENCİSİYLE TÜRKİYE FİNALİN...
Önyükleme

Evrensel Kolej Duyuru Detay

Kanguru FEN 2024 1. Etap Sınavı’nda EVRENSEL KOLEJ 3 ÖĞRENCİSİ ile TÜRKİYE FİNALİNDE

Kanguru Fen Sınavı öğrenciler ve okullar arasındaki rekabeti artırmak yerine matematik kültürünü ve matematik sorusu çözmenin zevkini kaliteli sorular yoluyla yaymayı amaçlamaktadır. Bu amaçla sınav sonuçları duyurulduğunda öğrencilere doğru ve yanlış sorularının yanında girdikleri yüzdelik dilim, alınan puan ve bazı yetenek alanlarındaki durumu diğer öğrencilerle karşılaştırmalı olarak verilmektedir.

Özellikle özgün ve günlük hayattan seçilen sorularla öğrencilerin FEN Bilimlerine olan ilgisinin artırılması ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflenen yarışmada Özel Evrensel Kolej 3 öğrencisi ile finale katılmaya hak kazandı.

 

Kanguru FEN 2023 Sınavında FİNALİST olan öğrencilerimiz

ADI SOYADI OKULU SINIFI DERECE

ARAS

ASLAN

EVRENSEL KOLEJ

4

FİNALİST

ALMİLA

ATEŞ

EVRENSEL KOLEJ

5

FİNALİST

AYŞE ECE

HARMANBAŞI

EVRENSEL KOLEJ

3

FİNALİST

Final Sınavı’na, Türkiye genelinde, kendi sınıf seviyesinde ilk %5’e giren öğrenciler katılabildiği yarışmanın finali 11 Mayıs 2024 tarihinde belirlenen sınav merkezlerinde yüz yüze yapılacaktır.

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek finallere de çok iyi hazırlandıklarını söyledi. Ayrıca Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda öğrencilerinin ülkemizi başarıyla temsil ettiğini belirterek emeği geçen tüm danışman öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.


Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, kanguru fen