Özel Evrensel Kolej Öğrencileri 2 Proje İle Ankara Bölge Finalisti
Önyükleme

Evrensel Kolej ARGE

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda

Özel Evrensel Kolej Öğrencileri 2 Proje İle Ankara Bölge Finalisti

“TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda Evrensel Kolej’in “Tarih” ve  “Teknolojik Tasarım” dalındaki projeleri ANKARA Bölge FİNALİSTİ oldu.

Öğrenciler tarafından Proje Rehberine göre hazırlanan ve başvuru sistemine yüklenen projeler, ilk olarak 12 bölgede her alan için oluşturulan alanında uzman jüriler tarafından bilimsel kriterlere göre değerlendirilmesi sonucunda finalistler belli oldu. Toplamda 100 projenin davet edildiği “TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ‘’ Bölge Sergisi’nde FİNALİST olarak yarışmaya hak kazanan projeler Türkiye Finali için yarışacaklar.

 

14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirmeleri sonuçlarına göre Özel Evrensel Kolej öğrencileri 2 proje bölge finaline katılmaya hak kazanmıştır. Tarih alanında Ayşe Meltem Terzi danışmanlığında Mustafa Yenice ve Pelin Kaya ile Teknolojik Tasarım alanında Burcu Kılıçaslan danışmanlığında Beren Çetinkaya ön elemeyi geçerek ANKARA BÖLGE FİNALİSTİ olmayı başardılar.

Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY ve Genel Müdürü Sn. Semra Büyükağaoğlu başarılarının her yıl artarak devam edeceğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti.

 
Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, tübitak