TÜRKİYE MATEMATİK YARIŞMASINDA ŞAMPİYON KARDEŞLERE ÇİFTE MADALYA 1 ...
Önyükleme

Evrensel Kolej ARGE

TÜRKİYE MATEMATİK YARIŞMASI

ŞAMPİYON KARDEŞLERE ÇİFTE MADALYA

1 ALTIN 1 BRONZ MADALYA

"Türkiye Matematik Yarışması" Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve okullarından matematikçilerin birlikte organize ettiği, Türkiye’deki matematik müfredatına dayalı bir matematiksel bilgi yarışmasıdır. Yarışmanın amacı; Türkiye’de öğrenim gören öğrencilerin derslerde edindikleri matematiksel bilgi ve becerileri geliştirmek ve Ulusal düzeyde matematik bilgisinin ve matematik sevgisinin sorular yoluyla yaygınlaştırılmasıdır.

Türkiye Matematik Yarışması ön eleme sınavları 4-5 Mart 2022 tarihinde yapılmış olup her sınıf düzeyinde %5'lik dilime giren öğrenciler finalist olmuşlardır. Okulumuzda 4 öğrencimiz finale katılmaya hak kazanmış olup kardeş olan 2 öğrencimiz ALTIN ve BRONZ madalya kazanmışlardır.

Ankara’da 14 Mayıs'ta yüz yüze yapılan final sınavı sonuçlarına göre kendi kategorilerinde  9.sınıf öğrencilerimizden Ahmet ERHAN AVCI 100 TAM PUAN ile 1.lik madalyası ve 4.sınıf öğrencilerimizden Berrin AVCI 3.lük madalyası almaya hak kazanmıştır.  Ayrıca 8. sınıf öğrencilerimizden Umut Ege KOÇ en iyi 10 öğrenci arasına girmiştir. Aynı zamanda kardeş olan dereceye giren öğrencilerimizi, velilerimizi ve matematik öğretmenlerimizi kutluyoruz.

 

MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

ADI SOYADI

TÜRKİYE MATEMATİK YARIŞMASI

AHMET ERHAN AVCI

ALTIN MADALYA

BERRİN AVCI

BRONZ MADALYA

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Koordinatörü Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta finale kalan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.
Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, Türkiye matematik yarışması, finalist, TÜRKİYE birincisi, üçüncüsü