EVRENSEL’DEN ULUSLARARASI PURPLE COMET MATEMATİK YARIŞMASI’NDA ÇİF...
Önyükleme

Evrensel Kolej ARGE

EVRENSEL KOLEJ’ DEN 2 ANKARA BİRİNCİLİĞİ VE 2 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Evrensel Kolej öğrencileri uluslararası eğitim platformlarında ve yarışmalarında ayrıcalıklı olduklarını bir kez daha gösterdiler. Purple Comet Matematik buluşması için hazırlıklarını tamamlayan Matematik tutkunu öğrencilerimiz 2003 yılından beri  ‘‘The Mathematical Association of America ve Awesomemath’’ adlı öğrenme platformu tarafından tüm Dünya’da eş zamanlı olarak düzenlenen, binlerce öğrencinin yarıştığı, ‘‘Purple Comet Math Meet’’ isimli matematik yarışmasına Liseden 14, İlköğretimden ise 9 öğrencisi ile katılarak büyük bir başarı sağladı.

Bu yıl toplamda 55 ülkeden 2505 takımın yarıştığı yarışmada, İlköğretim kategorisinde Universal 8 ve Evrensel 8 adlı takımları ile 2 ANKARA BİRİNCİLİĞİ ve 2 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ kazanarak ülkemizin GURURU oldular.

Okul Proje Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada; büyük bir başarıya imza atan Reha Aldin Hadziahmetovic, Mustafa Emre Kasırga, Yunus Civan Yüzgeç, Çağan Eymür, Elif Hazımlı, Nilsu Tüten, Erkam Özdemir, Zeynep Tuncay ve Çağan Yakup Şahin adlı  8.sınıf öğrencilerimize sertifikaları Genel Müdürümüz Sn. Semra Büyükağaoğlu tarafından yapılacak törenle verileceğini söylendi.

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY projelerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.

Purple Comet Math Meet isimli matematik yarışmasına başarı elde eden öğrencilerimiz...
Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, purple comet, math meet