KANADA MATEMATİK OLİMPİYATLARINA (CEMC) EVRENSEL DAMGASI - 4 AWARD ...
Önyükleme

Evrensel Kolej ARGE

KANADA MATEMATİK OLİMPİYATLARINA (CEMC) EVRENSEL DAMGASI

4 AWARD OF DISTINCTION (ÜSTÜNLÜK)  ÖDÜLÜ

 

KANADA CENTRE for EDUCATION in MATHEMATICS and COMPUTING (CEMC) Olimpiyatlarına katılarak FİNALİST olan öğrencilerimizden Ahmet Erhan Avcı, Berkay Onuralp, Tulgar Batu Alan ve Reha Aldin Hadziahmetovic adlı öğrencilerimiz AWARD OF DISTINCTION ödülünü kazandı.

EVRENSEL Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, Kanada Waterloo Üniversitesi – Matematik Fakültesi bünyesindeki “The Centre For Education in Mathematics and Computing (CEMC)” merkezi tarafından hazırlanan  Pascal Fryer, Cayley ve Galois Matematik yarışmalarında tüm dünyadan binlerce öğrenci ile yarıştı.

Öğrencilerimiz Pascal ve Cayley sınavlarında bireysel olarak 60 dakikalık süre içerisinde çoktan seçmeli 25 soruyu, Fryer ve Galois sınavlarında ise açık uçlu 4 soruyu çözerek matematiğe bakış açılarında bir fark daha geliştirdiler. Uluslararası Matematik Yarışmaları ile analitik düşünme, problem çözme ve İngilizce matematik terminolojisi becerilerini etkin bir şekilde kullanan öğrencilerimiz, ayrıca keyifli bir yarışma ortamında dünya sıralamasında ülkemizi ve okulumuzu üst seviyelere taşıdılar. Pascal ve Cayley Yarışmasına katılan 4 öğrencimiz madalya ve “Certificate of Distinction” almaya hak kazandılar.

Madalya Kazanan Öğrencilerimiz

İSİM

(CEMC)

AHMET ERHAN AVCI

AWARD OF DISTINCTION (ÜSTÜNLÜK)

BERKAY ONURALP

AWARD OF DISTINCTION (ÜSTÜNLÜK)

TULGAR BATU ALAN

AWARD OF DISTINCTION (ÜSTÜNLÜK)

REHA ALDİN HADZİAHMETOVİC

AWARD OF DISTINCTION (ÜSTÜNLÜK)

EVRENSEL KOLEJ Genel Müdürü Sn. Semra BÜYÜKAĞAOĞLU ve Proje Uzmanı Bülent IŞIK başarılarının her yıl artarak devam ettiğini belirterek öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Ayrıca başta Amerika, Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen birçok proje yarışmasına başvuruların yapıldığı, projelerinin bu yarışmalardan finale kalarak büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Sn. Cavit GÜRSOY olimpiyatta BAŞARILI  olan  öğrenci ve danışman öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamın diledi.

 
Paylaş:

Etiketler: evrensel kolej, kanada matematik olimpiyat, CEMC